Protokół z posiedzenia

Nr aktu: 
-
Data posiedzenia: 
poniedziałek, 10 Październik, 2016

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA RADY OSIEDLA KRZEKOWO-BEZRZECZE

 Z DNIA 10.10.2016 r.

 

Porządek posiedzenia:

  1. Powitanie gości, radnych, stwierdzenie prawomocności
  2. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia tj. 05.09.2016 r.
  3. Praca Zarządu Rady:

- spotkanie z dyrektorem Wójcikiem - ZWiK

- spotkanie z Zastępcą Prezydenta Pawlickim

- spotkanie z dyrektorem Tumielewicz - ZDiTM

- spotkanie z dyrektor Królikowską - ZBiLK

- spotkanie zespołu ds. statutu osiedla

- odbiory chodniku na ul. Szerokiej

- skwer gen. Sosabowskiego- spotkania z kierownikiem działu zieleni ZUK

- korekta poprzedniego planu rzeczowo-finansowy RO

  1. Szczeciński Budżet Obywatelski na 2017 r.

- ścieżka rowerowa

  1. Komisja ds. bezpieczeństwa i spraw społecznych – Dorota Bieszczad - „Zaścianek”
  2. Zatrudnienie nowego pracownika biura
  3. Korekta planu finansowego na rok 2016
  4. Uwagi, wnioski, propozycje.

 

 

Ad. 1

Przewodniczący powitał gości, radnych, przedstawił porządek posiedzenia. Stwierdzono prawomocność posiedzenia.

Wszyscy „za”, nikt się nie wstrzymał, nikt nie głosował „przeciw”.

 

Ad. 2

Pani Liliana Gnoińska zwróciła uwagę na „literówki”, które zostały poprawione.

Wszyscy „za”, nikt się nie wstrzymał, nikt nie głosował „przeciw”.

 

Ad.3

Przewodniczący wraz z Panią Pieciukiewicz odbyli spotkania, między innymi z dyrektorem ZWiK  Wójcikiem odnośnie ścieżki rowerowej. W projekcie nie będzie nazywać się to ścieżka rowerowa tylko chodnik (po pół roku będzie oznakowany jako ścieżka rowerowa).

Powierzchnia Terraway, z której miała być wykonana ścieżka rowerowa, jest bardzo droga, również w utrzymaniu. Co roku trzeba ją myć carsherem, co wiąże się z kosztami. W razie awarii kanalizacji trzeba będzie ją zniszczyć i od nowa budować, za co będzie trzeba ponownie zapłacić.

Zastępca Prezydenta Przepiera obiecał dołożyć pieniądze na chodnik po drugiej stronie ulicy i wykonać dojazdy do posesji. Jest wstępna wizualizacja zagospodarowania całej infrastruktury. Chcemy odrestaurować trafostację oraz jej okolice.

Spotkanie z ZUK w sprawie skweru Gen. Sosabowskiego. Ustalono, że będą wykonane nowe nasadzenia. ZUK nie ma pieniędzy i nie zrobili kosztorysu.

Chodnik na ul. Szerokiej został odebrany. Pani Puciłowska zwróciła uwagę na to, że na początku i na końcu ul. Szerokiej brakuje wjazdów na posesje. Przewodniczący poinformował o tym fakcie ZDiTM i prowadzą już prace nad poprawą sytuacji.

Przy warsztacie samochodowym przy ul. Szerokiej 12-13 (AUTO-MAX Krzysztof Gniadzik) cały czas ludzie parkują samochody na trawie, niszcząc ją. Wojtek Braciszewki wyliczył, że 6 tysięcy w ciągu roku kosztuje naprawa zniszczeń dokonanych przez właścicieli warsztatu jak i osób korzystających z niego. Wszyscy próbowali o tym z właścicielami rozmawiać, jednakże bez skutku. Straż Miejska wystawiała im mandaty za parkowanie na trawie, po pewnym czasie właściciele zaczęli się uskarżać, że jest to nękanie. Straż Miejska zaprzestała wystawianie mandatów. Od ponad 12 lat sytuacja wygląda tak samo – niszczą trawniki i nie interesują ich żadne prośby ani konsekwencje.

Ad. 4

Pani Dorota Bieszczad nie wysłała wniosku na SBO pomimo tego, że obiecała na poprzednim posiedzeniu.

 

Ad. 5

Pani Dorota Bieszczad stwierdziła, że „Zaścianek” będzie gotowy, jak obiecała, 15-ego października.

 

Ad. 6

Zatrudnienie na umowę zlecenie Julii Jagielskiej jako nowego pracownika biura od dnia 01.11.2016r. do 31.12.2016r. Wszyscy „za”, nikt „przeciw”, nikt się nie wstrzymał.

 

Ad. 7

Przedstawienie Zarządowi korekty planu finansowego na rok 2016 opracowanej przez Panią Liliannę Gnoińską. Wszyscy „za”, nikt „przeciw”, nikt się nie wstrzymał.

 

 

Ad. 8

 

  • Wojciech Braciszewski ze względu na problemy zdrowotne oraz w pracy podjął decyzję o rezygnacji z członkostwa w radzie osiedla. Nie chce być członkiem rady ze względu na to, że nie jest w stanie dać z siebie wszystkiego. Jest dumny z tego, co dotychczas zrobiła Rada Osiedla. Największą satysfakcją jest to, że był we wspanialej radzie i zawsze były prowadzone konstruktywne dyskusje, poszanowanie opinii oraz człowieka. Zawsze było spokojnie i wszyscy się szanowali. Wszyscy byli zgodni. Była i jest to silna rada. Zarząd sprawdza się cudownie. Nie dałby rady pracować w takim stresie jak przewodniczący, sekretarz oraz skarbnik. Dziękuje za wyrozumiałość, oraz za to, że tworzyli wspólnie tak miłą atmosferę. Czuje się zobowiązany do pomocy w pewnych sprawach (choinka, centrum rekreacyjno-sportowe), chce pomagać, ale już nie w takim stopniu.
  • Pani Marianna Bąk, mieszkająca przy ul. Żyznej 41, ma problem z sąsiadami. Posadzili oni wysokie drzewa przy płocie, przez co na ogrodzie, gdzie ma szklarnie (prowadzi gospodarstwo), pada bardzo dużo cienia. W tym roku przez to nie wyrosły jej winogrona. Próbowała rozmawiać z nimi, prosiła, żeby ścięli te drzewa, ale przestali ją wpuszczać i uciekają, jak ją widzą. Pani Marianna wysyłała im listy z pomocą notariusza z groźbą, że pójdzie do sądu, jeśli niczego nie zrobią, chociaż nie chciałaby tego. Jak wiadomo, rozprawa sądowa trwa nawet do kilku lat i jest kosztowna. Przewodniczący obiecał porozmawiać ze Strażą Miejską oraz Policją nad rozwiązaniem problemu.
  • Pani Barbara Puciłowska skierowała pismo do rady w związku ze ścieżką rowerową planowaną przy ulicy Szerokiej. Często przy wyjazdach mają miejsce wypadki, gdy rowerzyści jeżdżą chodnikiem. Sama w ostatnim czasie była świadkiem takiego wypadku. Według niej w projekcie ścieżka jest źle przeprowadzona, za blisko posesji, co stwarza niebezpieczeństwo. Złożyła uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa, tzn. ścieżka powinna być przeprowadzona wzdłuż ulicy, a nie posesji.
  • Ulica Sosabowskiego (Nowoszeroka) – Waldemar Szajner odbył rozmowę z osobą odpowiedzialną za inwestycję, jednak nie wiedziała ona, czy raport oddziaływania na środowisko jest wykonany. Po znalezieniu raportu okazało się, że zgodnie z opinią środowiskową, która była wydana i konsultowana w 2013 r. nie ma potrzeby budowania ekranów dźwiękochłonnych, tylko wystarczy nawierzchnia niskoemisyjna, która ma być sprzątana co pół roku. Podczas Euro 2012 został zwiększony maksymalny próg hałasu. Przez pierwszy rok po zbudowaniu drogi mają być wykonywane pomiary hałasu i jeśli będzie przekroczone wykonana zostanie inwestycja o ekranach. W listopadzie ma być złożony projekt i rozpatrzony (przez kogoś spoza szczecina), starosta ma trzy miesiące na wydanie decyzji. Uwagi można składać dopiero po tym czasie, ale mogą to robić tylko właściciele sąsiadujących posesji. WIM był zobowiązany pokazać projekty i powinny być wywieszone na tablicach informacyjnych, ale nie było. Pan Porożyński stwierdził, że projekt drogi od ul. Wojska Polskiego do skweru gen. Sosabowskiego jest w siedzibach WIM i ZDiTM, gdyż dostali do opiniowania te projekty i wynika z nich, że ta inwestycja będzie wykonana od ulicy Wojska Polskiego do pętli na Krzekowie i nie będzie budowy drogi od pętli do ulicy Sosabowskiego przy skwerze gen. Sosabowskiego, co podobno jest napisane w dokumentach finansowych. Waldemar Szajner to sprawdzi, bo uważa, że to niemożliwe. Przewodniczący uda się do ZDiTM po informacje w tej sprawie.

 

  • Pani Puciłowska zwróciła uwagę na to, że przy kościele na Krzekowie powinny być wiaty, gdyż dużo ludzi tam stoi, czasami bardzo długo, i marznie. Przewodniczący sprawdzi, czy jest taka możliwość.

 

 

 

 

 

 

Protokołowała Ida Miszkin

 

 

ZałącznikRozmiar
PDF icon protokol 10.10.16r koretka.pdf137.35 KB