Protokół z posiedzenia

Nr aktu: 
-
Data posiedzenia: 
poniedziałek, 7 Listopad, 2016

Posiedzenie Rady Osiedla Krzekowo-Bezrzecze

07.11.2016 rok

Porządek posiedzenia:

  1. Powitanie gości, radnych, stwierdzenie prawomocności, zatwierdzenie porządku posiedzenia
  2. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia RO, tj. 10.10.2016
  3. Wybory uzupełniające:
  • Powołanie komisji skrutacyjnej
  • Rozdanie kart - wybory
  • Podsumowanie
  1. Plan budżetowo finansowy na rok 2017
  • - przedstawienie - głosowanie - uchwała
  1. Uchwała w sprawie realizacji inwestycji na rok 2017 (prezydenckie 170 tysięcy)
  2. Sprawy bieżące
  3. Wolne wnioski

 

 

Ad. 1

Prowadzący wita uczestników posiedzenia (dwanaście obecnych radnych, dwóch nieobecnych i jeden gość), stwierdza prawomocność posiedzenia i przedstawia jego porządek. Wszyscy za, nikt przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Ad.2

Przewodniczący pyta członków Rady o zatwierdzenie protokołu z poprzedniego posiedzenia (10.10.2016). Wszyscy za, nikt przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Ad. 3

Wybór komisji skrutacyjnej. Janusz Fert na przewodniczącego komisji proponuje Michała Wolskiego. Na ochotników zgłaszają się Lilianna Gnoińska i Waldemar Szajner. Jedenaście osób za przedstawionym składem komisji skrutacyjnej, jedna osoba się wstrzymała, nikt przeciw.

Głosowanie. Odczytanie protokołu z wyborów przez przewodniczącego komisji. Jednomyślny wybór na członków Zarządu RO.

 

Podsumowując zmiany w zarządzie:

  • Rezygnacja Wojciecha Braciszewskiego z funkcji Wiceprzewodniczącego i z członkowstwa w Radzie
  • Rezygnacja Joanny Pieciukiewicz z funkcji Sekretarza i wybór na Wiceprzewodniczącą Zarządu
  • Na funkcje Sekretarza Zarządu wybrany został Andrzej Porożyński

 

Ad. 4

W związku z finansami, które zostały Joanna Pieciukiewicz składa propozycję zainwestowania w nagrody na tegoroczny konkurs na ozdobę choinkową oraz przyszłe wydarzenia. Miałoby to być 40 książeczek o misiu Wojtku "Dziadek i niedźwiadek" autorstwa Łukasza Wierzbickiego oraz 20 pluszaków misia Wojtka - maskotka Axiom. Dodaje również, że firma proponuję zniżkę w związku z większą ilością zakupu. Wszyscy za, nikt przeciw, nikt się nie wstrzymał.

 

Ad. 5

Przewodniczący pyta o propozycje inwestycji w związku z finansami przyznanymi przez prezydenta na 2017 rok. Kwota 170 tysięcy.

Pani Joanna Pieciukiewicz przedstawia problemy w związku z budową  ścieżki rowerowej na ulicy Szerokiej (ścieżka miała być zrobiona z nawierzchni mineralnej, która jest nietrwała, a uzupełnianie jej jest kosztowne). W związku z tym WGKiOŚ przejął projekt i zwiększył jego obszar. Ma to być zagospodarowanie całego terenu, tj. poszerzenie chodnika z uwzględnieniem ścieżki rowerowej, montaż śmietników ławek itp., wjazdy do posesji oraz rozbudowa parkingu. W związku z powiększeniem zasięgu prac przyznane na to finanse nie wystarczą. Pani Joanna Pieciukiewicz proponuje więc zainwestować w tę sprawę 100 tysięcy, natomiast pozostałą kwotę - 70 tysięcy w ulicę Żyzną (projekt z etapowaniem). Wszyscy za, nikt przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Ad. 6

Przewodniczący przedstawia członkom Rady sprawy bieżące, tj.:

  • zmiany w lokalizacji urządzeń pod chmurką ze Skweru Generała Sosabowskiego do parku Osiedlowego
  • spotkanie z Dyrektorem ZDiTM odraz Dyrektorem WGKiOŚ
  • sprawy, którymi zainteresowana była Pani Grażyna Walaszczyk:
  • e-mail Lecha Zysa w sprawie „szykan drogowych” na ulicy Zaściankowej został przekazany do ZDiTM (Ryszard Urbański)
  • przejście dla pieszych przy ulicy Szafera - nowy pomysł oznakowania (zaczerpnięty z Norwegii - biało-niebieski słup) w związku z małą widocznością tego przejścia dla kierowców - przesłanie informacji do WGKiOŚ  
  • droga alternatywna do Dobrej - nowy projekt, który jest w uzgodnieniu w gminie Dobra oraz Urzędzie Miejskim Szczecin, czekamy na decyzje
  • spotkanie przewodniczącego w Komendzie Miejskiej Policji w sprawie bezpieczeństwa i przyszłej współpracy z dzielnicowymi
  • projekt przebudowy ulicy Modrej. Losy tej inwestycji zostaną wyjaśnione w WIM
  • wyjazd przewodniczącego oraz skarbnika na szkolenie w terminie 19-20.11.2016r do Łukęcina
  • nowe zarządzanie prezydenta, które przewiduje zmiany w finansowaniu RO
  • korekta planu finansowego - Lilianna Gnoińska przedstawia korektę planu finansowego na rok bieżący oraz propozycję planu rzeczowo-finansowego RO na rok 2017
  • w związku z prośbą Zarządu do członków Rady o znalezienie osób starszych, samotnych i biednych w celu zaproszenia ich na spotkanie opłatkowe osoby te zostały dopisane do listy gości.
  • przewodniczący przypomniał również terminy nadchodzących wydarzeń:
  • choinka osiedlowa - 11.12.2016 w godzinach 11-14
  • spotkanie opłatkowe w bistro "Solniczka" przy ulicy Łukasińskiego - 17.12.2016 godzina 16.00

 

Ad. 7

  1. Pan Adam Zarzeczny Dyrektor Regionu firmy STROER przedstawia rozwiązanie kolizji nośnika reklamowego z pomnikiem Generała Sosabowskiego. Zamiast demontażu proponuje jedną część nośnika poświęcić pamięci o Generale. Dołącza do tego pomysłu propozycje graficzne, które zostają przedstawione członkom Rady.

Gość wspomina również o ustaleniu kto i jakie pokryje koszty dzierżawy oraz o konieczności zdobycia zgody od prezydenta miasta w celu zmniejszenia ich w związku z edukacyjnym celem banera.

Radni zaznaczają, że Rada nie może ponieść tych kosztów, przebiega dyskusja o szczegółach współpracy.

 

Pani Joanna Pieciukiewicz podsumowuje:

  • umowa czasowa na rok (z możliwością przedłużenia) z zastrzeżeniem ponoszenia przez firmę STROER kosztów w razie zniszczeń spowodowanych złą pogodą, wandalizmem itd.
  • napisanie przez firmę o zgodę do prezydenta wraz z załączona opinią Rady o poparciu projektu
  • przygotowanie przez firmę trzech projektów banerów (ogólny, z okazji urodzin Generała oraz bitwą pod Arhnem) - ustalone zostaje spotkanie Pani Joanny z grafikiem firmy

W związku z powyższym Pan Adam Zarzeczny zobowiązał się dostarczyć do 15.11 w formie pisemnej konkretną propozycję.

  1. Członek Zarządu Jerzy Mosiejczyk wspomniał o nieprawidłowym wytyczeniu pasów na ulicy Łukasińskiego. Po przejściu przez pasy od razu zaczyna się ścieżka rowerowa, na której nie ma pasów w związku z czym rowerzyści często nie zatrzymują się co skutkuje wjeżdżaniem rowerów w przechodniów. Przedstawił wycinek z gazety "Kurier szczeciński"(z dnia 28.10.2016), w którym czytelniczka opisuje ten problem. W związku z tym informacja zostanie przekazana do WGKiOŚ.

 

Protokołowała

Julia Jagielska

ZałącznikRozmiar
PDF icon Protokol 07.11.2016.pdf114.15 KB